ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

Před prázdninami se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, které se zúčastnilo přes 40 recitátorů. Tříčlenná porota měla opravdu těžký úkol, ale nakonec vybrala vítěze ve čtyřech kategoriích. Vítězům blahopřejeme  a všem recitátorům děkujeme za krásný kulturní zážitek. A držíme palce postupujícím, kteří nás budou 23.3. reprezentovat na okresním kole
v Benešově.

Výsledky:

1.ročník
1.místo Kateřina Vyskočilová

2. - 3. ročník
1. místo Viktor Čichovský
2. místo Kateřina Müllerová
3. místo Štěpán Slabý 

4.- 5. ročník
1. místo Karolína Šubrtová
2. místo Gala Savarová
3. místo Michaela Pužejová

2. stupeň
1. místo Sofia Nešporová
2. místo Anežka Cimermanová
3. místo Adéla Pitelková

Za organizátory

Kamila Sejková

úSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH v 1. POLOLETÍ


aneb v jakých soutěžích měla škola své úspěšné reprezentanty

Bobřík informatiky 2022

Zuzana Findová 

Ve dvou listopadových týdnech soutěžilo 50 žáků naší školy v soutěži Bobřík informatiky. Nejmladší účastník byl ze 4.B. V kategorii 6. a 7. tříd se zúčastnilo 7 žáků a v kategorii pro osmáky a deváťáky si své znalosti ověřilo 42 žáků. Úspěšnými řešiteli se stali Berenika Sejková, Max Vitvar a Matyáš Slabý. Úspěšným řešitelům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a věříme, že příští rok to zkusí znovu.

PIŠQWORKY

Zuzana Findová

V pátek 25.11.2022 se konalo krajské kolo Piškvorek. Na pražském gymnáziu Nad Štolou se utkalo  2O týmů ze Středočeského kraje. Náš tým FIJAKR ve složení Filip Brožek ze 7.A, Kristýnka Nováková ze 6.A a Jáchym Sejk ze 6.B opět bojoval statečně. Sice byl nejmladší  a vzrůstem nejmenší, ale měl obrovského sportovního ducha. Mezi konkurencí se neztratil a skončil na krásném 5. místě. Celému týmu moc gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

PIŠQWORKY

Land Art čili krajinné umění

Andrea Pitelková

Žáci 7.C se v celostátní soutěži pořádané iniciativou Ukliďme svět umístili na krásném třetím místě a po vánočních prázdninách je tak ve škole čekal ještě jeden dárek.

Všem, kteří žáky podpořili ve FB hlasování, děkujeme. 

Mladý chemik

Anna Nováková

V říjnu 2022 proběhlo první kolo soutěže Mladý chemik. Dne 14. 12. 2022 se tři dívky z devátého ročníku zúčastnily druhého kola.V tomto kole soutěžili postoupivší z celé České republiky, a to včetně žáků odpovídajících ročníků
víceletých gymnázií. V této konkurenci se naše dívky umístily velmi dobře, ačkoli do třetího kola
nepostoupily. Z celkového počtu 348 soutěžících obsadily 80. místo (Alice Trnková), 151.-153. místo
(Karolína Nováková) a 264. místo (Magdaléna Chmelířová).

Exkurze do národního muzea

Text i foto: Jana Vegrová

Dne 10. 11. vyrazily třídy 5.A a 5.B na exkurzi do Národního muzea v Praze. Žáci cestovali autobusem a vlakem. Společně si prohlédli historickou budovu muzea. Nejprve vyjeli výtahem do kupole, odkud viděli Prahu "jako na dlani". Později navšívili jednotlivá patra, kde se jim líbily hlavně minerály, okna do pravěku nebo poklady numismatických sbírek. Všechny děti si tenhle den určitě užily. 

ZÁVODY V ATLETICKÉ VŠESTRANNOSTI

Text a foto: Matěj Hašek

Dne 5. 10. 2022 se na atletickém stadionu v Benešově uskutečnily závody v atletické všestrannosti žáků a žákyň 1. až 5. tříd. Naše škola se závodů zúčastnila se dvěma družstvy. Družstvo bylo složeno vždy jedním chlapcem a jednou dívkou z každého ročníku. Jedno naše družstvo se umístilo na krásném 9. místě z 15. zúčastněných a druhé družstvo obsadilo dokonce 6. příčku. Věřím, že si všechny zapojené děti závody užily a byly se svými výkony spokojené. Já se na všechny budu těšit na příštích závodech a jsem si jistý, že budou minimálně tak úspěšné, jako byly tyto.