Exkurze do národního muzea

Text i foto: Jana Vegrová

Dne 10. 11. vyrazily třídy 5.A a 5.B na exkurzi do Národního muzea v Praze. Žáci cestovali autobusem a vlakem. Společně si prohlédli historickou budovu muzea. Nejprve vyjeli výtahem do kupole, odkud viděli Prahu "jako na dlani". Později navšívili jednotlivá patra, kde se jim líbily hlavně minerály, okna do pravěku nebo poklady numismatických sbírek. Všechny děti si tenhle den určitě užily.

ZÁVODY V ATLETICKÉ VŠESTRANNOSTI

Text a foto: Matěj Hašek

Dne 5. 10. 2022 se na atletickém stadionu v Benešově uskutečnily závody v atletické všestrannosti žáků a žákyň 1. až 5. tříd. Naše škola se závodů zúčastnila se dvěma družstvy. Družstvo bylo složeno vždy jedním chlapcem a jednou dívkou z každého ročníku. Jedno naše družstvo se umístilo na krásném 9. místě z 15. zúčastněných a druhé družstvo obsadilo dokonce 6. příčku. Věřím, že si všechny zapojené děti závody užily a byly se svými výkony spokojené. Já se na všechny budu těšit na příštích závodech a jsem si jistý, že budou minimálně tak úspěšné, jako byly tyto.